Markus Plohn
 
  37 resultater
66. Spartacus Cup, 2. Etappe (04-11-2018)
Søndag 4 November 2018
Kohanyas - Kis-Eperjes, Tabani Spartacus SKE, Ungarn
Mitteldistanz|Resultat
66. Spartacus Cup, 1. Etappe (03-11-2018)
Lørdag 3 November 2018
Kohanyas - Uzo-Hegy, Tabani Spartacus SKE, Ungarn
Langdistanz|Resultat
BudaSprint (02-11-2018)
Fredag 2 November 2018
Budai Var - Palotak, Hidegkuti Spartacus SKE, Ungarn
Mitteldistanz|Resultat
10. Austria Cup (21-10-2018)
Søndag 21 Oktober 2018
Kainbach bei Graz, Schöckl Orienteering, Steiermark
Mitteldistanz|Resultat
ÖM Nacht, 9. Austria Cup (20-10-2018)
Lørdag 20 Oktober 2018
Kainbach bei Graz, Schöckl Orienteering, Steiermark
Langdistanz|Resultat
NÖ Nacht MS (13-10-2018)
Lørdag 13 Oktober 2018
Rohr im Burgenland, SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn, Burgenland
Langdistanz|Resultat
NÖ Mixed Sprint Staffel (23-09-2018)
Søndag 23 September 2018
Baden Kurpark, GO Harzberg, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat
NÖ Sprint MS (Teil 2) (23-09-2018)
Søndag 23 September 2018
Baden Stadt, HSV Großmittel, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat
NÖ Sprint MS (Teil 1) (23-09-2018)
Søndag 23 September 2018
Baden Stadt, HSV Großmittel, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat
NÖ Staffel MS (16-09-2018)
Søndag 16 September 2018
St. Corona, HSV Wiener Neustadt, Niederösterreich
Mitteldistanz|Resultat
NÖ Mittel MS (15-09-2018)
Lørdag 15 September 2018
St. Corona, HSV Wiener Neustadt, Niederösterreich
Mitteldistanz|Resultat
ÖM Staffel (09-09-2018)
Søndag 9 September 2018
Miesenbach - Wildwiesen, HSV Pinkafeld, Steiermark
Mitteldistanz|Resultat
8. Austria Cup (08-09-2018)
Lørdag 8 September 2018
Miesenbach - Wildwiesen, HSV Pinkafeld, Steiermark
Langdistanz|Resultat
Szombathely Kupa, Etappe 2 (01-09-2018)
Lørdag 1 September 2018
Derkovits-Eszak, Alpokalja Szabadidosport es Környezetvedo Egyesüle, Ungarn
Sprintdistanz|Resultat
Szombathely Kupa, Etappe 1 (01-09-2018)
Lørdag 1 September 2018
Derkovits-Del, Alpokalja Szabadidosport es Környezetvedo Egyesüle, Ungarn
Sprintdistanz|Resultat
Vysocina Cup, 3. Etappe (15-07-2018)
Søndag 15 Juli 2018
Zlaty Voci - Sever, OOB SK Chrast, Tschechien
Mitteldistanz|Resultat
Vysocina Cup, 2. Etappe (14-07-2018)
Lørdag 14 Juli 2018
Bretschneiderovo Ucho - Sever, OOB SK Chrast, Tschechien
Langdistanz|Resultat
Vysocina Cup, 1. Etappe (13-07-2018)
Fredag 13 Juli 2018
Zlaty Voci - Sever, OOB SK Chrast, Tschechien
Mitteldistanz|Resultat
7. Austria Cup (01-07-2018)
Søndag 1 Juli 2018
Therme Loipersdorf, Rehgraben, OC Fürstenfeld, Steiermark
Langdistanz|Resultat
6. Austria Cup, ÖM Mittel (30-06-2018)
Lørdag 30 Juni 2018
Therme Loipersdorf, Rehgraben, OC Fürstenfeld, Steiermark
Mitteldistanz|Resultat
NÖ Allgemeine MS (17-06-2018)
Søndag 17 Juni 2018
St. Jakob im Walde, SU Schöckl Orienteering, Steiermark
Langdistanz|Resultat
ÖM Mannschaft (10-06-2018)
Søndag 10 Juni 2018
Drei-König-Wegscheid, OLT Transdanubien, Niederösterreich
Langdistanz|Resultat
ÖM Langstrecke, 5. Austria Cup (09-06-2018)
Lørdag 9 Juni 2018
Drei-König-Wegscheid, OLT Transdanubien, Niederösterreich
Langdistanz|Resultat
4. Austria Cup (27-05-2018)
Søndag 27 Maj 2018
Obertilliach - Leiten, Orienteering Innsbruck Imst, Tirol
Mitteldistanz|Resultat
3. Austria Cup (Teil 2) (26-05-2018)
Lørdag 26 Maj 2018
Obertilliach - Dorf, Orienteering Innsbruck Imst, Tirol
Sprintdistanz|Resultat
3. Austria Cup (Teil 1) (26-05-2018)
Lørdag 26 Maj 2018
Obertilliach - Dorf, Orienteering Innsbruck Imst, Tirol
Sprintdistanz|Resultat
2. Austria Cup (08-04-2018)
Søndag 8 April 2018
Eisenstadt - Leithagebirge, HSV Wiener Neustadt, Burgenland
Langdistanz|Resultat
ÖM Mixed Sprint Staffel (07-04-2018)
Lørdag 7 April 2018
Eisenstadt - Zentrum, HSV Wiener Neustadt, Burgenland
Sprintdistanz|Resultat
ÖM Sprint, 1. Austria Cup (07-04-2018)
Lørdag 7 April 2018
Eisenstadt - Schlosspark, HSV Wiener Neustadt, Burgenland
Sprintdistanz|Resultat
Prague Easter, 3. Etappe (01-04-2018)
Søndag 1 April 2018
Dlouhy dul, DKP, Tschechien
Langdistanz|Resultat
Prague Easter, 2. Etappe (31-03-2018)
Lørdag 31 Marts 2018
Pavlovicky dul, DKP, Tschechien
Langdistanz|Resultat
Prague Easter, 1. Etappe (30-03-2018)
Fredag 30 Marts 2018
Zahaji, DKP, Tschechien
Mitteldistanz|Resultat
NÖ Ultra MS (24-03-2018)
Lørdag 24 Marts 2018
Sopron, SMAFC, Ungarn
Langdistanz|Resultat
Lipica Open, 2. Etappe (11-03-2018)
Søndag 11 Marts 2018
Preloze, DROT, Slowenien
Langdistanz|Resultat
Lipica Open, 1. Etappe (10-03-2018)
Lørdag 10 Marts 2018
Dutovlje, DROT, Slowenien
Mitteldistanz|Resultat
Austria Cup & NÖ MS Ski-OL (18-02-2018)
Søndag 18 Februar 2018
Annaberg - Langseitenrotte, GO Harzberg, Niederösterreich
Mitteldistanz|Resultat
ÖM Sprint & Austria Cup Ski-OL (17-02-2018)
Lørdag 17 Februar 2018
Annaberg - Langseitenrotte, GO Harzberg, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat