Markus Plohn
 
  37 Hits
66. Spartacus Cup, 2. Etappe (2018-11-04)
söndag 4 november 2018
Kohanyas - Kis-Eperjes, Tabani Spartacus SKE, Ungarn
Mitteldistanz|Resultat
66. Spartacus Cup, 1. Etappe (2018-11-03)
lördag 3 november 2018
Kohanyas - Uzo-Hegy, Tabani Spartacus SKE, Ungarn
Langdistanz|Resultat
BudaSprint (2018-11-02)
fredag 2 november 2018
Budai Var - Palotak, Hidegkuti Spartacus SKE, Ungarn
Mitteldistanz|Resultat
10. Austria Cup (2018-10-21)
söndag 21 oktober 2018
Kainbach bei Graz, Schöckl Orienteering, Steiermark
Mitteldistanz|Resultat
ÖM Nacht, 9. Austria Cup (2018-10-20)
lördag 20 oktober 2018
Kainbach bei Graz, Schöckl Orienteering, Steiermark
Langdistanz|Resultat
NÖ Nacht MS (2018-10-13)
lördag 13 oktober 2018
Rohr im Burgenland, SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn, Burgenland
Langdistanz|Resultat
NÖ Mixed Sprint Staffel (2018-09-23)
söndag 23 september 2018
Baden Kurpark, GO Harzberg, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat
NÖ Sprint MS (Teil 2) (2018-09-23)
söndag 23 september 2018
Baden Stadt, HSV Großmittel, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat
NÖ Sprint MS (Teil 1) (2018-09-23)
söndag 23 september 2018
Baden Stadt, HSV Großmittel, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat
NÖ Staffel MS (2018-09-16)
söndag 16 september 2018
St. Corona, HSV Wiener Neustadt, Niederösterreich
Mitteldistanz|Resultat
NÖ Mittel MS (2018-09-15)
lördag 15 september 2018
St. Corona, HSV Wiener Neustadt, Niederösterreich
Mitteldistanz|Resultat
ÖM Staffel (2018-09-09)
söndag 9 september 2018
Miesenbach - Wildwiesen, HSV Pinkafeld, Steiermark
Mitteldistanz|Resultat
8. Austria Cup (2018-09-08)
lördag 8 september 2018
Miesenbach - Wildwiesen, HSV Pinkafeld, Steiermark
Langdistanz|Resultat
Szombathely Kupa, Etappe 2 (2018-09-01)
lördag 1 september 2018
Derkovits-Eszak, Alpokalja Szabadidosport es Környezetvedo Egyesüle, Ungarn
Sprintdistanz|Resultat
Szombathely Kupa, Etappe 1 (2018-09-01)
lördag 1 september 2018
Derkovits-Del, Alpokalja Szabadidosport es Környezetvedo Egyesüle, Ungarn
Sprintdistanz|Resultat
Vysocina Cup, 3. Etappe (2018-07-15)
söndag 15 juli 2018
Zlaty Voci - Sever, OOB SK Chrast, Tschechien
Mitteldistanz|Resultat
Vysocina Cup, 2. Etappe (2018-07-14)
lördag 14 juli 2018
Bretschneiderovo Ucho - Sever, OOB SK Chrast, Tschechien
Langdistanz|Resultat
Vysocina Cup, 1. Etappe (2018-07-13)
fredag 13 juli 2018
Zlaty Voci - Sever, OOB SK Chrast, Tschechien
Mitteldistanz|Resultat
7. Austria Cup (2018-07-01)
söndag 1 juli 2018
Therme Loipersdorf, Rehgraben, OC Fürstenfeld, Steiermark
Langdistanz|Resultat
6. Austria Cup, ÖM Mittel (2018-06-30)
lördag 30 juni 2018
Therme Loipersdorf, Rehgraben, OC Fürstenfeld, Steiermark
Mitteldistanz|Resultat
NÖ Allgemeine MS (2018-06-17)
söndag 17 juni 2018
St. Jakob im Walde, SU Schöckl Orienteering, Steiermark
Langdistanz|Resultat
ÖM Mannschaft (2018-06-10)
söndag 10 juni 2018
Drei-König-Wegscheid, OLT Transdanubien, Niederösterreich
Langdistanz|Resultat
ÖM Langstrecke, 5. Austria Cup (2018-06-09)
lördag 9 juni 2018
Drei-König-Wegscheid, OLT Transdanubien, Niederösterreich
Langdistanz|Resultat
4. Austria Cup (2018-05-27)
söndag 27 maj 2018
Obertilliach - Leiten, Orienteering Innsbruck Imst, Tirol
Mitteldistanz|Resultat
3. Austria Cup (Teil 2) (2018-05-26)
lördag 26 maj 2018
Obertilliach - Dorf, Orienteering Innsbruck Imst, Tirol
Sprintdistanz|Resultat
3. Austria Cup (Teil 1) (2018-05-26)
lördag 26 maj 2018
Obertilliach - Dorf, Orienteering Innsbruck Imst, Tirol
Sprintdistanz|Resultat
2. Austria Cup (2018-04-08)
söndag 8 april 2018
Eisenstadt - Leithagebirge, HSV Wiener Neustadt, Burgenland
Langdistanz|Resultat
ÖM Mixed Sprint Staffel (2018-04-07)
lördag 7 april 2018
Eisenstadt - Zentrum, HSV Wiener Neustadt, Burgenland
Sprintdistanz|Resultat
ÖM Sprint, 1. Austria Cup (2018-04-07)
lördag 7 april 2018
Eisenstadt - Schlosspark, HSV Wiener Neustadt, Burgenland
Sprintdistanz|Resultat
Prague Easter, 3. Etappe (2018-04-01)
söndag 1 april 2018
Dlouhy dul, DKP, Tschechien
Langdistanz|Resultat
Prague Easter, 2. Etappe (2018-03-31)
lördag 31 mars 2018
Pavlovicky dul, DKP, Tschechien
Langdistanz|Resultat
Prague Easter, 1. Etappe (2018-03-30)
fredag 30 mars 2018
Zahaji, DKP, Tschechien
Mitteldistanz|Resultat
NÖ Ultra MS (2018-03-24)
lördag 24 mars 2018
Sopron, SMAFC, Ungarn
Langdistanz|Resultat
Lipica Open, 2. Etappe (2018-03-11)
söndag 11 mars 2018
Preloze, DROT, Slowenien
Langdistanz|Resultat
Lipica Open, 1. Etappe (2018-03-10)
lördag 10 mars 2018
Dutovlje, DROT, Slowenien
Mitteldistanz|Resultat
Austria Cup & NÖ MS Ski-OL (2018-02-18)
söndag 18 februari 2018
Annaberg - Langseitenrotte, GO Harzberg, Niederösterreich
Mitteldistanz|Resultat
ÖM Sprint & Austria Cup Ski-OL (2018-02-17)
lördag 17 februari 2018
Annaberg - Langseitenrotte, GO Harzberg, Niederösterreich
Sprintdistanz|Resultat